KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyrer 13486245
*
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:44:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 18:22:42
1
900 kr
21/9 19:33:34
2
Vinnande bud
21/9 19:36:37
1
1.200 kr
21/9 19:36:37
2
1.300 kr (Budbetjänt)
21/9 19:39:13
1
1.400 kr
21/9 19:39:13
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyrer
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Läs om budbetjänten
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 18:22:42 | 1 | 900 kr |
21/9 19:33:34 | 2 | Vinnande bud |
21/9 19:36:37 | 1 | 1.200 kr |
21/9 19:36:37 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
21/9 19:39:13 | 1 | 1.400 kr |
21/9 19:39:13 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyrer
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19